Jump to Navigation

پیغام وضعیت

این فرم بسته شده است.

انحمن علمی کامپیوتر و IT:

وقتی صحبت از تایپ و صفحه‌بندی به میان می‌آید معمولا نرم‌افزاری كه در ذهن همه ما تداعی می‌شود نرم‌افزار word از مجموعه Microsoft Office است؛ اما وقتی بخواهیم صفحه‌بندی یك مجله یا كتابی را انجام دهیم كه حاوی تصاویر، نمودارها و جداول زیادی در بین نوشته‌هایش است، اكثرا خواهیم دید كه نرم‌افزار Word قدرت كافی برای تنظیم دقیق آنها را ندارد. علاوه بر آن در صورتی كه بخواهیم محصول را برای چاپ صنعتی آماده كنیم، نرم‌افزار Word نمی‌تواند امكانات كافی را در زمینه تنظیمات چاپی در اختیار ما قرار دهد.

به عبارت دقیق‌تر نرم‌افزار Word بیشتر در زمینه تایپ متون كاربرد دارد و در زمینه صفحه‌بندی و چیدمان چندان قدرتمند نخواهد بود. اینجاست كه در جستجوی نرم‌افزاری جهت صفحه‌بندی و تنظیم كتاب یا مجله خود خواهیم بود كه برای این منظور البته نرم‌افزارهای زیادی وجود دارد. اما تعداد نرم‌افزارهایی كه اختصاصاً برای این هدف طراحی شده‌اند انگشت‌شمارند كه یکی از قدرتمندترین آنها نرم‌افزار Adobe InDesign است.

با این كه به كمك ابزارهای موجود در داخل این برنامه امكان طراحی مستقیم جزئیات وجود دارد، اما از این نرم‌افزار بیشتر در جهت صفحه‌بندی و تنظیم ستون و چیدمان كار استفاده می‌شود و طراحی جزئیات بیشتر توسط فتوشاپ یا ایلیستریتور انجام می‌گیرد و براحتی به محیط این‌دیزاین منتقل می‌شود. از ویژگی‌های مهم این نرم افزار می‌توان به توانایی بسیار بالای آن در حروف‌نگاری، صفحه‌آرایی، ستون‌بندی، كادربندی، صفحه‌بندی و مواردی از این قبیل اشاره كرد.

گروه فرامتن انجمن علمی کامپیوتر و IT، قصد دارد مبانی کار با این نرم افزار را تا حد ممکن بصورت ساده، به علاقه مندان آموزش دهد. از علاقه مندان دعوت می‌شود تمایل خود را برای شرکت در این گروه اعلام نمایند.

شرکت در فعالیت‌های گروه فرامتن رایگان است.


Main menu 2

about seo

تحت نظارت وف ایرانی